Deprecated: Required parameter $host follows optional parameter $check in /www/m/i/u10570/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 3012
História spoločnosti - MIJORI - Krbové vložky a výmenníky

História spoločnosti

Krbové vložky a výmenníky Mijori

Vznik spoločnosti Mijori s.r.o. je dôsledkom viacročnej snahy o čím efektívnejšie využitie a distribúciu tepla vyprodukovaného horením dreva v kozubovej vložke.

Všetko to začalo najprv vývojom teplovodných kozubových výmenníkov, ktorému sa venujeme od roku 2002 a prvotne za tým bola iba potreba vylepšiť fungovanie krbu v našom rodinnom dome.

Zistenie,  že to, čo v tej dobe trh ponúkal nezodpovedalo naším predstavám na kvalitný, skutočne funkčný výmenník na krbovú vložku nás motivovalo vymyslieť produkt, ktorý bude spĺňať všetky požiadavky a ciele ktoré sme si na začiatku stanovili. A to: vysokú účinnosť a veľký výkon, nízke dechtovanie, možnosť kúrenia  aj pri dlhodobejšom výpadku el. energie a samozrejme aj dlhú životnosť a bezpečnosť celého systému.

Následný posun k vývoju a výrobe  krbových vložiek bol už len logickým vyústením snahy mať nielen vynikajúci výmenník, ale aj s výmenníkom dokonale zladené kvalitné krbové vložky vlastnej koncepcie, ktoré svojimi parametrami spaľovania  v ničom nebudú zaostávať za top produktami zahraničnej výroby.

A popri tom sme v podstate takmer súčasne so začiatkom ťažby mastenca na Slovensku začali vyvíjať a produkovať aj mastencové tvárnice na akumulačné jadrá a obostavby krbov.

Tieto tri nosné kategórie našich produktov nám tak umožnili vytvoriť vlastný veľmi flexibilný krbový systém Mijori, ktorý sa vie prispôsobiť rôznorodým požiadavkám užívateľov našich krbov a zabezpečiť im tak tepelnú pohodu a komfort pri vykurovaní obytných priestorov.

Všetky naše produkty boli a sú testované v akreditovaných skúšobných ústavoch.

 Jozef Porezaný
zakladateľ a majiteľ spoločnosti